Bli med på grunnkurs i permakultur (PDC)!

Permaculture Design Certificate (PDC) er et internasjonalt anerkjent grunnkurs i permakultur.

Kurset varer minst 72 timer og gir en innføring i permakulturens prinsipper, etikk og filosofi samt en rekke relevante temaer (planleggingsmetoder, regenerativ matproduksjon, kretsløpshus, byøkologi, økosamfunn og mer).

Hver forbereder og presentere en egen design-oppgave i løpet av kurset. Oppgaven kan handle om alt fra egen hage, en arbeidsplass, eller et sosial prosjekt.

PDC organiseres ikke av Norsk Permakulturforening men av forskjellige private arrangører i Norge, Norden og internasjonalt. Alle som fullfører kurset får et sertifikat som er gyldig over hele verden. 

Mer informasjon om PDC finner du her: Grunnkurs (PDC)

En oversikt over kommende PDC-kurs i Norge samt lenker til kursarrangørene finner du nedenfor:

pdc-KURS organisert av Earth Mentor Me

17. juni – 9. august 2026: Permacultre Design Certificate Kurs på Gaiasenter i Alvdal10% rabatt ved påmelding før 31. desember 2025!

PDC-KURS organisert av Helena von Bothmer, Marianne Leisner og Federica Miller

28. – 30 mai 2026: Kurs 1 – Introduksjon til permakulturdesign, Syd-Koster
17. -1 9. september 2026: Kurs 2 – Kretsløp og stedforståelse, Syd-Koster
22. – 24. april 2027: Kurs 3 – Kretsløpshus, Nesodden
9. – 11. september 2027: Kurs 4 – Lokalt utviklingsarbeide, Tjøme